15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
mutlu kedi

Mutlu Kedi İçin En İyi On Püf Noktası

Mutlu Kedi İçin En İyi On Püf Noktası

Bu makalemizde mutlu kedi için neler yapılabilir bunun üzerinde duracağız.

kedinizle oynayın

Kedinizle oynayın

Oyun zamanı kediniz için önemlidir, bu nedenle her gün onunla oynamak için zaman ayırın. Kediler avlanmayı sevdiğinden, avını taklit eden etkileşimli oyuncakları arayın. Oyun sırasında kedinizin avladığı av türünü taklit etmek için oyuncağı hareket ettirin ve kedinizin oyuncağı yakalamasına izin vererek her oyun seansını sonlandırdığınızdan emin olun.

kedikumu temizleyin

Kum Kutusu Temizliği

Kedinizin kum kutusunu günde en az bir kez almanız, yaşamı tehdit edici idrar yolu rahatsızlığı gibi olası tıbbi sorunlardan haberdar olmanıza yardımcı olacaktır. Kedinizin kum kutusu alışkanlıklarında bir değişiklik olduğunu fark ederseniz, derhal veterinerinize başvurun.

Çoklu Kedi Evleri

Birden fazla kediniz varsa, birden fazla kum kutunuzun olması önemlidir. Temel kural kedi başına bir tane kum kutusu artı bir tane ekstradır.Kediler kum kutularını paylaşmaktan hiç hoşlanmazlar.Bu nedenle önemli bir noktadır.

Manzaralı oda

Kuşları ve sincapları izlemek, kediniz için saatler boyunca eğlence sağlayabilir. Bu yüzden kediniz için bir pencere çıkıntısı açın ve bahçede kuş gözlemciliği eğlencesi için bir kuş besleyici asın.

Tüm kedilerin tırmalama yapması gerekiyor

Kediniz için yatay ve dikey direkler ve kazıma pedleri dahil olmak üzere farklı tipte kaşıma istasyonları sağlamak önemlidir. Dikey tırmalama direkleri en az 50cm uzunluğunda ve çok sağlam olmalıdır. Sisal ve çuval bezi gibi doğal liflerden yapılmış postları arayın. Ayrıca, kedinizin en sevdiği yerin yanına yerleştirin, ailenizin birlikte çok zaman geçirdiği ve kedinizin tırmalamasını istemediğiniz nesnelerin yanına yerleştirin.

Sakin Oda

Birçok kedi başlangıçta yeni bir ortama getirildiğinde saklanacak. Kedinize bu ayarlama süresi boyunca kendine güvenli ve sessiz bir oda vererek yardımcı olabilirsiniz. Rahat olduğu zaman, onu evinizin diğer alanlarına kademeli olarak tanıtabilirsiniz.

Gecekuşu

Kediler için gece aktivitesi yaygındır. Kedinizin zamanlamanıza uyum sağlaması için, ona yatmadan hemen önce bir tane de dahil olmak üzere, gün boyunca etkileşimli oyuncaklar ve çoklu oyun seansları verin. Bu onu yormaya ve rutininize alışmasına yardımcı olacaktır.

Güvende Tutmak

Serbest dolaşım yapan bir kedinin tahmini ortalama ömrü, sadece iç mekan ortalama kedi için 15 – 18 yıl arasında karşılaştırıldığında üç yıldan azdır. Kedinizi ailenizle birlikte tutmak, güvenli ve sağlıklı bir kedi olmasını sağlamak için en iyi yoldur.

Ev Eşyalarıyla Eğlence

Kediler kartonu sever! Kedinize farklı boyutlarda birkaç boş karton kutu verin. Kedinize biraz boş kağıt havlu rulosu da verebilirsiniz. Etrafta vuruş yapmak ve içinize doldurduğunuz nefis lezzetleri keşfetmek için harikalar.

 

Daha fazla pratik bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Originally posted 2020-11-07 20:21:19.

Paylaş:
Kategori:Pratik Bilgiler
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Kedinizin Beslenme Biçimini Değiştirmelimisiniz?
SONRAKİ PAYLAŞIM
Kediniz İçin Sağlık İpuçları

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN