15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
arkadaşlık

Kedi Sahibi Olmanızın Faydaları!

Kedi Sahibi Olmanızın Faydaları!

Birçok insan evin sadece bir kedi orada yaşadığında ev haline geldiğini düşünür. İşte en çok kedi-insan sadıklarını bile şaşırtacak kediye sahip olmanın bazı faydaları.

arkadaşlık

Arkadaşlık

Evcil hayvan bakmanın en büyük nedeni genellikle arkadaşlıktır, bu nedenle bu fayda hiç kimseye sürpriz gelmez. Hayatında bir kedisi olmayan insanlar genellikle kedinin sosyal olmayan varlıklar olduğuna inanırlar.Kedi aldığınızda ilk anlayacağınız durum budur.Alır almaz kedilerin sosyal olmadığına dair olan düşünceleriniz değişmeye başlayacaktır.

kedioyun

Egzersiz

Kediler, köpeklere ve tavşanlara kıyasla çok fazla egzersiz yapmaya ihtiyaç duymayabilir, ancak insan arkadaşlarıyla oynamaktan hoşlanırlar. Bir oyuncak fareyi oturma odasına atmanız sizi birazcık hareket ettirebilir.

empati

Empati

Köpeklerde daha fazla fark edilebilir, ancak kedilerle büyüyen çocukların başkalarının ne düşündüğünü ve hissettiğini düşünerek daha fazla pratik yaptıkları görülmektedir. Bu empati tecrübesi, çocukların diğer insanlarla ilişki kurmayı öğrenmelerini ve bu eylemleri başkalarını nasıl etkileyeceğini göz önünde bulundurarak eylemlerini değerlendirmelerini sağlar.

sağlık

Sağlık

Daha önce hastaneden taburcu olunur, doktor ziyaretleri öncekinden daha az sayıdadır ve genel olarak daha düşük stres düzeyleri bazı araştırmacıların bulduğu yararlardan bazılarıdır. Bir kedinin olması, kalp rahatsızlığı riskinizi düşük tuzlu bir diyetten daha fazla azaltabilir, eğer mevcut araştırma doğru ise.

Originally posted 2020-11-01 18:55:10.

Paylaş:
Kategori:Bakım
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Kedi Bilgisi artık Türkiye’nin en sevilen haber uygulaması Bundle’da!
SONRAKİ PAYLAŞIM
Kedi Bakımı ve Banyo

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN