15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
chinchilla

Chinchilla Kedisinin Karakteristik Yapısı

Chinchilla Kedisinin Karakteri

Chinchilla kedisi karakter bakımından fazlasıyla İran kedisiyle benzer özellikler taşır. Zeki, sakin ve yumuşak başlı bir hayvandır. Sahibine çok bağlı olan Chinchilla kedisi, çok sevecen ve arkadaş canlısı bir tavır sergiler. İran kedilerinin tembel karakterlerine oranla, daha çok oyuncu ve daha hareketlidirler. Bu kediler sevilmekten ve kucaktan çok mutlu olur. Sabırlı yapıda olmalarından dolayı çocuklarla vakit geçirmek konusunda hiç zorluk çekmezler. Hatta çocuklarla oyun oynamaktan fazlasıyla mutluluk duyarlar. Chinchilla kedisi uzun tüylü bir kedi cinsi olduğu için, tüylerini günlük olarak taramak ve tüy bakımlarını ise aksatmamak gerekir. Birkaç gün boyunca hiç taranmazlar ise, açılması tamamen imkansız hale gelebilen tüy düğümleri ve kırık problemleriyle karşı karşıya kalırsınız.

En Zeki Kedilerden Biridir

Düzenli olarak tarandıklarında bile, tüy dökme mevsimine geldiğinde evin birçok yerinde kedi tüylerinin uçuşacağını en baştan bilmek gerekir. Buna karşılık ise sahibinin kucağında oturup uzun uzadıya taranmaktan keyif alan Chinchilla kedisi, insanları etkileyen güzelliğinin yardımı ile en çok tercih edilen kedi türlerinden biri olma özelliğine sahiptir. Bu türün miyavlaması ise fazlasıyla müzikaldir. Eğer Chinchilla kedilerinin diğer ev hayvanlarıyla birlikte yaşayıp yaşayamayacağını merak ediyorsanız, arkadaş canlısı yapıları sayesinde başka hayvanlarla birlikte yaşamakta zorluk çekmeyeceklerini bilmelisiniz. Chinchilla kedileri başka hayvanlarla iyi iletişimler kurmakta güçlük çekmez ve onlar ile beraber yaşayabilirler. Eğer bir Chinchilla kedisi, yavruluk döneminden beri sizinle beraber yaşamakta ise sahip olduğu soy ağacının sayesinde yüksek zekasını gösterecek ve sahiplerinin sözünü dinleyecek aynı zamanda sahipleriyle iyi anlaşacaktır. Bu tür zeki bir kedi olduğu için, tuvalet eğitimi gibi konuları ise kolaylıkla öğrenecektir.  Chinchilla, özellikle tek bir sahibi benimser ve ona fazlasıyla bağlanır.

Duygusal Bir Kedi Olarak Chinchilla

Chinchilla kedisi çok duygusaldır. Yavrularına karşı oldukça şevkatlidir. Bu sayede fazlasıyla ilgili ve iyi bir anne olacaktır. Chincilla kedisi, güzelliği ile ilk olarak 1888 senesinde İngiltere’nin başkenti Londra’da çok ünlü bir kedi gösterisinde ödüller kazanmıştır. Bu büyüleyici ve derin güzellikteki kedilerin sahiplerinin, çok şanslı kedi severler olduklarını da bilmek gerekir.

Originally posted 2020-11-10 11:53:11.

Paylaş:
Kategori:Pratik Bilgiler
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
KEDİLERDE BESLENME : BİLMENİZ GEREKENLER
SONRAKİ PAYLAŞIM
Kedi Gribi nin Önlenmesi

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN