15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
genç kedi

Genç Kedilerde Bakım

GENÇ KEDİLERDE BAKIM

Bu makalemizde genç kedilerde bakım hakkında ki durumları inceleyeceğiz.

Kediler, kendi tüyrlerini korumayı sevdikleri için, belirgin bir şekilde kendi başlarına temiz hayvanlardır. Kedilerin dili bir fırça gibi davranır. Kirleri çıkarabilir ve esansiyel yağları dağıtabilir. Kendi kürklerine özen gösterme kabiliyetlerine rağmen, aynı zamanda bakıma katılmanız çok önemlidir. Böylece bununla iyi bir bağ kurabilir ve daha hızlı hastalık veya diğer sağlık sorunlarına ilişkin belirtileri keşfedebilirsiniz. Genç kediler için yapılan kürk bakımı, kedinizin düzenli bakıma alışmasını da sağlar, böylece daha sonra veterinere ziyaretler herkes için daha kolaydır.

Kedilerde Bakım ve Banyo

genç kedi

Genç kedilerde bakım

Genç kedilerin tımar edilmesi cins ve tüy uzunluğuna bağlıdır. Ayrıca genç bir kedinin kürkünün yetişkin kedilere göre daha kısa, daha yumuşak ve kabarık olduğuna dikkat edin. Zamanla biraz zorlaşıyor. Kedinizin erken yaşta tımar etmeye alışması ve çok fazla beklememesi en iyisidir. Bu şekilde, insanlar tarafından yapılan tımarın nasıl hissettiğini ve yakında hoşlanacağını öğrenir. Kedinizi daima kaymaz bir yüzeyde fırçalayın. Yani tımar etmek genç kediniz için daha keyifli.

Kedinizin kısa bir kürkü varsa, haftada bir kez hafif bir fırça veya tarakla fırçalayın. Ayrıca kedinizin kulaklarını, gözlerini ve ağzını kontrol edin ve cildi parazitler, yaralar, çarpma ve çarpmalara karşı inceleyin.

Uzun tüylü cinslerin günlük olarak doğru bakım aletleriyle fırçalanması gerekir. Daha fazla bilgi için üretici veya veterineriniz ile irtibata geçin. İlk önce, fırçayı bir koklama için kedinize tutun. Genellikle, kediler kıllarını başlarını ovalarlar. Bu zaten olumlu bir işaret. Kedinizi bir süre elinizle okşadıktan sonra, ilk önce yanlarda fırçalamaya başlayın. Fırçalama hoş görünmüyorsa, iki dakika sonra durdurun ve tekrar okşamaya başlayın. Bunu yaparak, ona daha yakın bir bağ kurarsın.

Fırçalama hissi ile rahat hissettiğinizde midesini, kulaklarını ve diğer hassas bölgeleri de fırçalayabilirsiniz. Ancak, mümkün olduğu kadar dikkatli olun ve ilk başta sadece çok kısa bir süre fırçalayın.

Yavru Kedi Bakımı Nasıl Yapılır ?

Yavru Kedinizin Genel Bakımı

Küçük kediniz rahatsa ve fırçalanmayı seviyorsa, pençelere hafifçe dokunun ve pençeleri inceleyin. Kulakları kontrol edin ve ağzınızı dikkatlice açın, böylece dişlerinizi ve damaklarınızı inceleyebilirsiniz.

Kediniz işleme alışınca, tamamen büyüdüğünde fırçalamak istediğiniz masanın üzerine yerleştirin. Bu şekilde hızlı bir şekilde tımar edebilirsiniz.Her bakımdan sonra kedinize mutlaka ödül vermeyi unutmayın.

Originally posted 2020-11-08 20:49:57.

Paylaş:
Kategori:Bakım
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Kediniz İçin Sağlık İpuçları
SONRAKİ PAYLAŞIM
Kedinizin Daha Sağlıklı Olması İçin;Beslenme

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN