15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
kedi sağlığı

Kedinizin Daha Sağlıklı Olması İçin;Beslenme

Kedinizin Daha Sağlıklı Olması İçin;Beslenme

Bu makalemizde kedinizin sağlığı için beslenme durumunu ele alacağız.

İyi sindirim, sağlık için en önemli faktörlerden biridir. Yemdeki besinleri yutarak ve sindirerek, kediler mükemmel formda kalırlar.

Kediler İçin Ev Yapımı Yiyecekler!

Zayıf Sindirim Belirtileri

Kediniz yemeğini düzgün bir şekilde sindirmiyorsa, genellikle ishalle kendini gösterir. Diğer belirtiler arasında kusma, kilo kaybı, donuk bir kürk veya apati olabilir. Kedinizin sindirimiyle ilgili endişeleriniz varsa, veteriner hekiminizden tavsiye isteyin.

kedi maması

Kedilerin hangi yiyeceğe ihtiyacı var?

Kediler etoburdur ve vücutları bu beslenme biçimine yöneliktir. Dişleri av yakalamak ve yırtıp çıkarmak için tasarlanmışken, sindirim sistemi ve metabolizma protein ve yağ bakımından zengin etleri işlemeye yöneliktir. Kediler sadece ette bulunan bazı besinlere ihtiyaç duyarlar. Bunlar, amino asit taurin ve doymamış yağ asidi arakidonik asididir. Bu nedenle kediler vejeteryan olmayabilir. Yüksek kaliteli protein, kedinin kas gelişimini destekler ve bağışıklık sisteminin korunmasının yanı sıra cilt ve kat sağlığına da katkıda bulunur. İyi dengelenmiş bir beslenme, omega-3 ve omega-6 yağ asitleri gibi optimum miktarda yüksek kaliteli yağları da içerir. Sindirim lifi ve sağlığı teşvik eden vitamin ve mineraller. Yüksek oranda sindirilebilir karbonhidratlar da değerli bir enerji kaynağıdır. Kedinize en iyi yemi vererek, en iyi sindirimi sağlarsınız.

Kedinizin Beslenme Biçimini Değiştirmelimisiniz?

Kedinizin sağlığını geliştirmek için

Kediniz hassas bir sindirim veya hafif bir hazımsızlıktan muzdaripse, aşağıdaki özelliklere sahip bir beslenme planı yapmanız önerilir:

• Bağırsaktaki hücreleri desteklemek ve bağırsak yoluyla taşınmayı kolaylaştırmak için lifli gıda.

Bazı probiyotikler (iyi huylu bakteriler) ayrıca sindirime katkıda bulunur. Veteriner hekiminize kedilerde ishalin önlenmesine (özellikle stres altında hazımsızlığa eğilimli olanlar) ve yavru kedilerin dışkı kalitesini arttırmaya yardımcı olan probiyotik türlerini sorun.

Veterineriniz kedinize yiyecek alerjisi olduğundan şüpheleniyorsa, formülü hidrolize proteinler içeren hipoalerjenik bir beslenme önerebilir. Bu proteinler alerjik reaksiyonu tetikleyemeyecek kadar küçük bileşenlere ayrılabilir.

Kedinize, kolayca sindirilebilir içerikleri olan yüksek kaliteli yiyecek vermenizi ve böylece kedinizin uzun, mutlu ve aktif bir yaşamını ve en iyi sindirimi sağlamanızı öneririz.

Paylaş:
Kategori:Beslenme
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Genç Kedilerde Bakım
SONRAKİ PAYLAŞIM
KEDİLERDE BESLENME : BİLMENİZ GEREKENLER

0 Yorum

Bir Cevap Yazın