15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
Kaşınan Kedi

Kedi Pireleri: Kedimde Pire Var Mı?

Kedi Pireleri: Kedimde Pire Var Mı?

Kedilerdeki pireler, hem insanlar hem de kedigiller için büyük bir sıkıntıdır. Pire’nin aslında kedinizde de ciddi tıbbi sorunlara yol açabileceğini her zaman hatırlamalısınız. Kedi pireleri nin neden olabilecekleri hastalıklar ve yaygın kedi piresi kontrol ürünleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu makaleye göz atın.

Kedilerin pire geldiğinde her zaman kaşınmadığını bilmek çok önemlidir. İnanması güç bir şey ama doğru. Pire tükürüğüne alerjisi olmadığı sürece kediler kaşınmayabilir. Bu nedenle, kedinizde olabilecek pireleri nasıl arayacağınızı ve bulacağınızı bilmek önemlidir.

kedi

İlk önce, Nereye Bakacağını Bil

Pirelerin bulunması çok zor olabilir. Küçükler, hızlı hareket ederler, çok uzağa atlayabilirler ve bulunmak istemiyorlar.
Kedinizde pire aradığınızda ve pireleri bulmakta zorlana bildiğiniz zaman, pire takılma ihtimalinin yüksek olduğu kedinizdeki lekelerle başlamak en iyisidir. Bu noktalar kuyruk çenesinin tabanı, çenenin altında ve karnındadır.

İkincisi, ne arayacağınızı bilin

Canlı pirelerin kendilerini bulmak zor olabileceğinden, birden fazla arama hedefine sahip olmak isteyeceksiniz. Neyse ki, pireler her zaman gittikleri yerde bir şey bırakır. Pire kiri. Bu, daha nazikçe, zararlıların kakası. Küçük siyah lekeler gibi gözüküyor ve eğer dokunacak olursanız, yapışkanlık hissedersiniz. Kedinizde pire ararken,bunuda göz önüne alın.

Kedinizin üzerinde bulursanız, pire kakası ile normal kir arasındaki farkı nasıl ayıracağınızı merak ediyor olabilirsiniz. En iyi yol beyaz bir kağıt havluyu su ile ıslatmaktır. Ardından bastırın ve parmağınızla hafifçe silin. Kırmızı bir lekelenme görürseniz, aramanız sona ermiştir: kedinizde pire var. Kırmızı leke görülür, çünkü pire kakası,pirenin sindirilmiş kalıntılarından oluşur: kan.

Üçüncüsü, Nasıl Bakılacağını Bil

Pireler ve pire kakası, kürk üzerinde değil, kedinizin derisinde olur. Kürkün ayrılması veya geriye doğru ittirilmesi cildinizi görmenizi sağlar. Bunun gibi pire tarağı da kullanabilirsiniz. Bu, birbirine çok yakın olan ve pirelerin içlerinden sıkamadıkları dişlere sahip özel bir tarak. Kedinizi bir pire tarağıyla tarayarak canlı bir pire yakalayabilir veya bir miktar pire kakasını çıkarabilirsiniz. Kedinizi tararken beyaz bir bez veya kağıdın üzerine koymak, düşecek her şeyi görmenizi sağlar.
Pireler hızlıdır ve oldukça uzağa atlayabilirler, bu yüzden onları sert bir şekilde ezmeye hazırlıklı olmak için biraz sabunlu suyla hazır olun. Pireler oldukça zordur.

Kedinizin pirelerini temizledikten sonra banyo yaptırmanızda fayda vardır.Nasıl banyo yaptırmanız gerektiğini bilmiyorsanız “Kedilerde Banyo“adlı makalemizide buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Originally posted 2020-11-04 21:09:30.

Paylaş:
Kategori:Sağlık
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Kediler İçin Ev Yapımı Yiyecekler!
SONRAKİ PAYLAŞIM
Kedi Kakası Temizliği İçin 2 İpucu

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN